V septembri 2017 vyvrcholila najväčšia technologická akcia tohto roku v Pražskej Českej televízií a po rozsiahlej rekonštrukcii bolo otvorené vynovené Štúdio 3. Miesto, v ktorom okrem mnohých detských relácií vznikla tiež rada zinscenovaných rozprávok alebo populárna relácia Kufor, v súčasnosti umožňuje odbavenie aj tých najnáročnejších relácií. Na modernizácií štúdia sa podieľalo viac ako 50 ľudí naprieč rôznymi oddeleniami Českej televízie. Taktiež spolupracovalo niekoľko firiem a v hlavných úlohách aj CENTRON Slovakia. V tomto projekte sme zastali úlohu hlavného dodávateľa/integrátora štúdiovej, režijnej a zvukovej techniky.

Celá „prerábka“ bola plánovaná počas letnej odstávky štúdia, čo pre nás znamenalo len 7 týždňov na vykonanie všetkých potrebných úkonov do opätovného spustenia výroby, už vo vynovených priestoroch. Štúdio prešlo kompletnou výmenou a inštaláciou nových špičkových technológií, kvôli možnosti vysielania v HD formáte („4K a IP ready“) a je prvým štúdiom v ČT, ktoré dokáže plne spracovať progresívny obraz. „Modernizace trvala od první myšlenky až k finální realizaci téměř dva a půl roku. Našim cílem bylo zkrekonstruovat studio tak, aby splňovalo i ty nejnáročnější požadavky na vysílání a zároveň nebyl narušen běžný provoz." uviedol technický riaditeľ Ivo Ferkl.

Bol to časovo vypätý projekt, vzhľadom na vopred naplánovanú výrobu s pevne stanoveným dátumom odovzdania. Samotná inštalácia začala, kvôli komplikáciám pri stavebných prácach, so 14 denným oneskorením. Oceňujem profesionálny prístup Centronu k celej inštalácií, od projektovania až po realizáciu, kedy pracovali na 140%, aby dotiahli termín. Aj v náročnom časovom rámci zvládli dokončiť zložitú inštaláciu bez ohrozenia naplánovanej výroby.“ uviedol investičný technológ Dušan Bajtoš Sme presvedčení, že nové priestory a zariadenia budú bezproblémovo slúžiť aj naďalej k plnej spokojnosti zákazníka a samozrejme aj divákov ČT a kvalitnejšiemu sledovaniu programov. Nové štúdio 3 je jasnou ukážkou kvalitnej práce firmy Centron Slovakia.