Spoločnosť Sony predstavila systém novej generácie filmových kamier s predvídajúcim Full-Frame snímačom, fenomenálnym spracovaním farieb a užívateľsky prívetivú prevádzku.

Ako technológie napredujú, misia Sony zostáva rovnaká: Uspokojiť rastúce požiadavky kreatívcov. CineAlta znamená "neobmedzené tvorivé možnosti" a "nekonečné úsilie zdokonalovania technológií". VENICE je filmová kamera vytvorená kameramanmi pre kameramanov. Je vybavená novým obrazovým Full-Frame snímačom, ktorý spĺňa potreby filmového priemyslu pri tlačení hranice veľkého formátu s výnimočnou kvalitou obrazu. Použiteľnosť a spoľahlivosť kamery je jedným z hlavných problémov pre operátorov, najmä v náročných a časovo kritických podmienkach. S užívateľsky prívetivým dizajnom, jasnou, jednoduchou navigáciou v menu a veľmi odolnou, spoľahlivou konštrukciou, pomocou VENICE sa môžete jednoducho sústrediť na filmovanie a nie na kameru.

VENICE je prvou kamerou vo svojej triede na svete s servo pohonovým 8-stupňovým mechanickým ND filtračným mechanizmom zabudovaný do šasi kamery. Ponúka masívny rozsah ND od 0,3 (1/2 = 1 stop) do ND 2,4 (1/256 = 8 stop), ktorý znižuje stratu času pri vymienaní externých filtrov. Vstavané ND filtre tiež výrazne zvyšujú flexibilitu VENICE, keď sú ovládané diaľkovo na dronoch a žeriavoch, alebo v priestoroch pod vodou.