Spoločnosť Sony ohlásila nové ručné videokamery s ohromujúcim výkonom automatického zaostrovania s 273-bodovým fázovo-snímacím AF a 4K HDR záznamom.

Nové modely XDCAM PXW-Z90 a NXCAM HXR-NX80, vybavené 1.0-type obrazovým snímačom Exmor RSTM, ponúkajú optimálny výber pre širokú škálu užívateľov od profesionálov až po nadšencov videa Vďaka pútavému systému Fast Hybrid AF od spoločnosti Sony obe videokamery kombinujú rýchlu a spoľahlivú funkciu automatického zaostrovania (AF), ktorá je prispôsobená na snímanie s obrazovým snímačom 1.0-type Exmor RS CMOS, čo prináša úžasnú obrazovú čistotu spolu s množstvom všestranných funkcií snímania. Nové kamkordéry podporujú instant HDR (High Dynamic Range), ktorý používateľom umožňuje zachytávať pozoruhodný obsah HDR s minimálnou postprodukciou. Systém rýchleho hybridného AF zaisťuje vysoko presné zaostrovanie a sledovanie počas snímania a dodáva 273 bodov AF detekcie fáz, ktoré pokrývajú približne 84% plochy snímania, umiestnenia bodov auto-ostrenia s vysokou hustotou a novo vyvinutý AF algoritmus. To znižuje zaťaženie zaostrovania, najmä ak je potrebné presné zaostrenie pri snímaní 4K filmov. V režime nahrávania videozáznamu vzhľad fázových AF snímok ukazuje oblasť zaostrenia a umožňuje používateľom jednoducho monitorovať objekt, ktorý je zaostrený. Nové videokamery obsahujú veľkoformátový OLED hľadáčik (0.39-palcový OLED, 2,359k bodov) a pokročilý dotykový displej na veľkom 3,5-palcovom displeji (1,555k bodov), ktorý používateľom umožňuje rýchlo prepínať zaostrenie z jedného objektu na druhú, zatiaľ čo rýchlosť automatického zaostrovania, rozsah hĺbky sledovania a citlivosť prepínania medzi predmetmi je možné konfigurovať podľa potreby pre rôzne predmety a štýly obsahu.

Podporujú záznam 4K HDR s HLG (Hybrid Log-Gamma), ktorý ponúka instant HDR. To umožňuje používateľom znížiť postprodukčnú prácu a produkovať vysokokvalitný HDR obsah bez klasifikácie, čo zvyčajne vyžaduje vysoko kvalifikovanú techniku a odborné znalosti. Majú tiež nasledujúce kľúčové technológie, ktoré podporujú všestranné natáčanie, vrátane: • 4K full-pixel čítanie bez binningu pixelov, pomocou vylepšeného motora na spracovanie obrazu BIONZ X ™ • Nahrávanie Super Slow Motion až 960 snímok/s, čo znamená prvú priečku medzi ručnými kamerami a nahrávanie Slow & Quick Motion Full HD až 120 snímok/s • Možnosti S-Log3 / S-Gamut3 umožňujú užívateľom vytvárať a pracovať s obrázkami podľa vlastného uváženia. • 29 mm (35EQ) širokouhlý objektív ZEISS® Vario-Sonnar T * 12x optický zoom a 18x jasný obrazový zoom • Menšie skreslenie obrazu (fenomén rolovacej klapky) v porovnaní s konvenčnými modelmi pri snímaní objektov v pohybe Okrem vyššie uvedených kľúčových funkcií majú XDCAM PXW-Z90 a NXCAM HXR-NX80 aj duálny XLR audio vstup, odnímateľnú rukoväť a prístup k aplikácii Content Browser Mobile - smartphone aplikácii umožňujúcej Wi-Fi monitorovanie, diaľkové ovládanie videokamery a synchronizáciu bezdrôtového časového kódu medzi viacerými kamerami. PXW-Z90 tiež obsahuje niekoľko funkcií, ktoré vyhovujú požiadavkám špecifickým pre vysielanie vrátane záznamu formátu XAVC, ktorý poskytuje vysoko kvalitné obrazy v rozlíšení 4:2:2 10 bit (HD) a 4:2:0 8 bit (QFHD) do bežného vysielania vo formáte MPEG2HD, pripojenia 3G SDI pre kompatibilitu s existujúcim vysielacím zariadením a sieťových funkcií na podporu spravodajských správ, ako napríklad kompatibilita s technológiou XDCAM air, službou predplatného cloud servisu.