Atomos RAW Sony PXW-FX9

Atomos oznámil podporu nahrávania RAW pre kamkordér Sony PXW-FX9 s full frame senzorom, ktorý dostane RAW cez SDI v rôznych snímkových frekvenciách až do DCI 4KP60p a do DCI 2K180p.

Spočiatku bude Atomos Shogun 7 zaznamenávať nedotknuté snímky Apple ProRes RAW až do DCI 4Kp60 alebo nepretržite v rozsahu 2K až DCI 2Kp180 na ohromujúci spomalenie z rozširovacej jednotky FX9 a XDCA-FX9. Výsledné obrázky majú úžasný detail a maximálnu šírku pre postprodukciu - optimálne pre dokončovanie HDR alebo pre väčšiu flexibilitu v SDR (Rec.709).

Nahrávanie cez SDI z FX9 pomocou Shogun 7 rozširuje výkon špičkovej videokamery tým, že údaje RAW sníma zo svojho najmodernejšieho snímača a zaznamenáva ich do flexibilného a efektívneho formátu RAW formátu ProRes. FX9 s XDCA-FX9 sa pripojí k existujúcej zostave Sony RAW FS7 *, FS7 II *, FS5 ** a FS5 II, ktoré všetky spolupracujú s Shogun 7 na nahrávaní v ProRes RAW.

Výstup RAW kamery FX9 (prostredníctvom XDCA-FX9) bude povolený prostredníctvom aktualizácie firmvéru V2.0 pre FX9 od spoločnosti Sony plánovanej v októbri 2020. Súčasne bude pre Shogun 7 k dispozícii bezplatné stiahnutie firmvéru AtomOS, aby sa umožnilo FX9 RAW nahrávanie.